Všimli sme si, že sme nedostali napomínací list?

Autor: Stanislav Trnovec | 18.2.2016 o 8:57 | (upravené 18.2.2016 o 16:20) Karma článku: 3,92 | Prečítané:  392x

Skutočnosť, že eurokomisár pre ľudské práva, Nils Muižnieks zaslal 16.februára 2016 v súvislosti s porušovaní ľudských práv predstaviteľom 7 vlád a medzi nimi Slovensko nie je, hovorí o výraznom pokroku Slovenska.

Prudké predvolebné osočovanie sa a na druhej strane vystatovanie, čo dokážem, keď... vedie k tomu, že si niektoré veci vôbec nevšímame. Sme schopní iba nadávať na neschopnosť, samozrejme tých druhých! Na Slovensko prestávame byť hrdí.

Komisár Nils Muižnieks, komentoval zaslanie listu Albánsku, Bulharsku, Francúzsku, Maďarsku, Taliansku, Srbsku a Švédsku, že „mnohí Rómovia sú vystavení pokračujúcemu diskriminovaniu rôznymi vážnymi formami, či už zo strany národnej, alebo lokálnej úrovne.“

Hovoril o požiadavke a integrovaní rómskych rodín, s cieľom dosiahnuť regulárne, riadne zaškolenie detí, ako podmienku ich začlenenia do spoločnosti.

Nájsť také riešenia, ktoré neuškodia, ale povznesú nie je jednoduché. Najmä, ak si uvedomujeme kultúrne odlišnosti našej „veľkej“ menšiny. Na druhej strane vykonávať opatrenia, ktoré diskriminujú veľké rodiny s cieľom obmedziť asociálne správajúcu časť populácie je neľudské. Preto ako predstaviteľ mnohodetných rodín so zodpovedným rodičovstvom považujem to, že Slovensko nedostalo list s upozornením na porušovanie ľudských práv ako veľké ocenenie práce, mnohých, ako splnomocnenca vlády pána Polláka, verejnej ochrankyne práv pani Jany Dubovcovej a mnohých ďalších.

Viac, ako aj texty listov na http://www.coe.int/en/web/commissioner/-/european-countries-must-stop-forced-evictions-of-roma

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Kedy advokáti pracujú zadarmo

Vznikol u nás prvý pro bono rebríček.

Stĺpček Jakuba Fila

Figa borová v podaní Igora Matoviča

Krajina si zaslúži mať príčetného premiéra.


Už ste čítali?