Ďakujem, nezúčastním sa, protestujem!

Autor: Stanislav Trnovec | 6.5.2014 o 13:45 | Karma článku: 6,67 | Prečítané:  863x

Dnes som poslal tento mail: Ďakujem za pozvanie podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR pána Miroslava Lajčáka na odborné podujatie k príprave Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv v SR k téme Dialóg o podstate a zmysle ľudských práv, ktoré sa uskutoční v stredu, 7. mája 2014 v čase od 9:00 do 16:30 v hoteli Bôrik v Bratislave.  

Tohto podujatia sa nezúčastním na protest proti rozhodnutiu Koordinačnej skupiny z 26.3.2014.

Som spolu s ďalšími kolegami diskriminovaný. Dôvodom je to, že kandidujeme do EP.

Je paradoxné, že tento postup, ktorý ide proti samotnej podstate občianskeho práva na participáciu pri správe vecí verejných, sa uplatňuje práve pri príprave Celoštátnej stratégie ľudských práv. Navyše, funkcia poslanca EP je verejnou funkciou a v zmysle čl. 30 ods. 4 Ústavy SR majú všetci občania za rovnakých podmienok prístup k voleným a iným verejným funkciám, t. z. že nie je dôvod, aby kandidatúra na poslanca EP bola nepriamo podmieňovaná vzdaním sa členstva v poradnom orgáne vlády SR, hoci aj následne.

Okrem toho, podľa § 3 ods. 1 antidiskriminačného zákona je každý povinný dodržiavať zásadu rovnakého zaobchádzania aj v oblasti pracovnoprávnych a obdobných právnych vzťahov (rovnako sa nešpecifikuje, že by tieto obdobné právne vzťahy museli súvisieť so závislou prácou). Dodržiavanie zásady rovnakého zaobchádzania spočíva v zákaze diskriminácie o. i. aj z dôvodu náboženského vyznania alebo viery, politického alebo iného zmýšľania alebo iného postavenia.

Funkcia poslanca EP je verejnou funkciou a v zmysle Ústavy SR majú všetci občania za rovnakých podmienok prístup k voleným a iným verejným funkciám.

Je smutné a súčasne zarážajúce, že niekto, kto má na starosti prípravu Stratégie ľudských práv sám porušuje ľudské práva.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Kedy advokáti pracujú zadarmo

Vznikol u nás prvý pro bono rebríček.

Stĺpček Jakuba Fila

Figa borová v podaní Igora Matoviča

Krajina si zaslúži mať príčetného premiéra.


Už ste čítali?