Pán Fico, očakával som viac

Autor: Stanislav Trnovec | 22.3.2014 o 16:51 | (upravené 22.3.2014 o 17:07) Karma článku: 9,39 | Prečítané:  451x

Dnes bol duel dvoch prezidentských kandidátov. Máme sa rozhodnúť medzi profesionálnym politikom a tým druhým. Toto nie je mojou úlohou posúdiť. Vyjadrujem sa len k otázke, ktorú položil moderátor. K tomu, či je rodičovský príspevok primeraný voči minimálnej mzde.

Podiel domácností, ktoré nie sú schopné zvládať neočakávané finančné výdavky v rôznych  typoch domácností (v %)Podiel domácností, ktoré nie sú schopné zvládať neočakávané finančné výdavky v rôznych typoch domácností (v %)EU SILC

Pán Fico namiesto toho, aby sa jasne vyjadril, začal hovoriť o príspevku pri narodení a ešte všeličom inom. Je namieste postaviť otázku novinárskej etiky, koľkokrát sa môže pýtať, ak ten, ktorý má odpovedať namiesto odpovede iba vykrúca.

Zaoberám sa rodinami. Zastupujem ich záujmy. Preto by som rád vedel, aké benefity (aké pekné cudzie slovo) poskytuje táto spoločnosť mnohodetným rodinám, ktoré sú určené špeciálne len pre rodiny so 4 a viac deťmi. Podobne by som rád vedel, akú reálnu podporu dostávajú či už rodiny s malými , alebo dospievajúcimi deťmi, najmä ak študujú.

Pýtam sa ako ten, kto sa rozhodol zastupovať rodiny. Moje otázky sú vzhľadom na Odporúčanie Komisie 2013/112/EÚ z 20. februára 2013 Investovať do detí: východisko z bludného kruhu znevýhodnenia.

Odpoveď je v tabuľke

 

Zdroj: Tieňová správa o chudobe a sociálnom vylúčení v Slovenskej republike za rok 2013 SAPN  http://sapn.sk/liferay/web/slovenska-siet-proti-chudobe, Eurostat

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

KOMENTÁRE

Každý astronóm a tvorca nových liekov im pripomína, aké sú nuly

Namiesto cesty ľudstva na Mars, rozprávajú blázni o malom človeku.


Už ste čítali?