Naliehavá výzva ILGA - Medzinárodnej asociácie lesieb a gayov

Autor: Stanislav Trnovec | 31.1.2014 o 11:33 | (upravené 31.1.2014 o 20:34) Karma článku: 9,79 | Prečítané:  664x

Naliehavá výzva, ktorou ILGA - Europe (International Lesbian and Gay Assosiation - Medzinárodná asociácia lesieb a gayov) oslovuje nie len poslancov Európskeho parlamentu, ale občanov, aby podporili Správu Lunacek. Takto je označovaný materiál, ktorá prekladá pani poslankyňa Ulrike Lunacek, ktorým žiada Európsku komisiu, aby prijala novú stratégiu pre boj proti diskriminácii na základe sexuálnej orientácie a rodovej identity ako predmet základných ľudských práv.

To, čo prináša správa Lunacek je podrobne popísané napr. http://trnovec.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=347612&bk=38007, http://trnovec.blog.sme.sk/c/347613/Pripad-Lunacek-alebo-ako-sa-rodi-centralizovana-EU-2-cast.html, http://trnovec.blog.sme.sk/c/347620/Pripad-Lunacek-alebo-ako-sa-rodi-centralizovana-EU-3-cast.html, ale aj inde.

Výzva hovorí, že petície pochádzajúce z extrémistickej opozície (preberám pôvodné označenie výzvy - a petition coming from the extremist opposition) už zhromaždili viac ako 100.000 podpisov (poznámka: v čase písania blogu vyše 130 000 podpisov s cieľom dosiahnuť 200 000, viac na http://www.citizengo.org/en/2882-european-parliament-will-vote-roadmap-special-lgbt-rights-lunacekno .

Uvádza, že opozičné hnutie podporené petíciou bolo veľmi úspešné v decembri pri blokovaní ďalšej veľmi dôležitej správy (správa Estrela), ktorej cieľom bolo podporovať práva na sexuálne a reprodukčné zdravie v Európe. Konštatuje, že v dôsledku masívneho písania a telefonovania poslancom, správa bola zablokovaná na plenárnom zasadnutí a alternatívna bola prijatá oveľa menšou podporou. Podrobnosti sú v mojich starších blogoch.

ILGA - Europe vyzýva na akciu, lebo nechce, aby sa zopakovala situácia. Začína sa mediálna kampaň s názvom LunacekYes = stop extrémizmu (#LunacekYes = stop extremism).

Mediálna kampaň sa robí prostredníctvom Thunderclap.

Thunderclap je platforma sociálnych médií, ktorá pomáha ľuďom byť vypočutý tým, že niečo hovoria spoločne. Keď je to dosť ľudí ktorí podporujú tú istú myšlienku, požiadavku, spôsobia prostredníctvom Thunderclap časovaný výbuch prostredníctvom svojich priaznivcov na Facebooku alebo Tweetri, čím vytvárajú vlnu pozornosti. Prečítajte si viac o tom, čo Thunderclap je na https://www.thunderclap.it/en.

Mediálna kampaň ILGA Europe je na linku: https://www.thunderclap.it/projects/8493-lunacekyes-stop-extremism.

Pramene: uvedené v texte a osobná korešpondencia

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

O nezávislosti Katalánska nerozhodne referendum, ale ochota použiť násilie

Katalánsky boj za nezávislosť nebol nikdy násilný.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.


Už ste čítali?