Prípad Lunacek, alebo ako sa rodí centralizovaná EÚ (3. časť)

Autor: Stanislav Trnovec | 28.1.2014 o 12:00 | (upravené 28.1.2014 o 12:09) Karma článku: 10,68 | Prečítané:  585x

Španielska Rada ministrov schválila 20. decembra 2013 návrh zákona, ktorého cieľom je reformovať súčasný zákon o sexuálnom a reprodukčnom zdraví a práv s nimi spojených (SRHR). Ak by bol schválený, potom potrat by mal byť povolený len v prípade znásilnenia alebo v prípade, že tehotenstvo predstavuje vážne telesné alebo duševné zdravotné riziko ženy.

Po prijatí zákona bude každý potrat, ktorý nespadá do povolených kategórií, považovaný za trestný čin. Podľa vyzývateľov demonštrácie vracia práva žien o 30 rokov naspäť a je zlyhaním vlády v otázkach rodovej rovnosti a ľudských práv.

Demonštrácia sa bude konať 29. januára 2014 o 17:00 a bude od španielskeho veľvyslanectva (19 , Rue de la Science , Brusel) do Európskeho parlamentu (Place Luxembursko , Brusel). 1.februára sa bude konať pochod za slobodu El Tren de la Libertad v Madride . Táto demonštrácia je súčasťou širšej mobilizácie v Európe, podobné akcie sú naplánované v niekoľkých európskych mestách v rovnakom týždni. Vyzývateľmi akcie je zoskupenie organizácií blízkych IPPF, ktorá sa chváli, že je jednou z najlepšie financovaných mimovládnych organizácií na svete.

Podpisovanie prehlásení v parlamente si pamätáme. Jeden zdvihol prst a všetci hlasovali akoby jednou rukou. To, že poslanci majú hlasovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia sa asi nenosí. Náznaky podobného správania sa vidieť aj teraz v Európskom parlamente. Čím bližšie sú európske voľby, tým starostlivejšie by mali sledovať občania správanie sa europoslancov.

Aktivisti LGBT komunity oslovujú poslancov, alebo kandidátov na europoslancov, aby podpísali prehlásenie začínajúce Sľubujem, že budem obhajovať ľudské práva a rovnosť v Európe ako člen Európskeho parlamentu, vrátane ľudských práv lesieb, gayov , bisexuálne, trans a intersex orientovaných ľudí (LGBTI). http://www.ilga-europe.org/home/how_we_work/european_institutions/ep2014/candidate/pledge Podľa dostupných informácií poslanci a kandidáti na poslancov zo Slovenska zatiaľ prehlásenie nepodpísali.

Monolit ľavice v národných štátoch v etických otázkach znovu využíva Európsky parlament na riešenie domácich problémov. Dnes je to Španielsko, v minulosti to bolo Maďarsko (definícia manželstva a rodiny a ochrana života v Ústave), Litva (ochrana maloletých pred homosexuálnou manipuláciou na školách a v médiách) a Poľsko (definícia manželstva).

 

Z nedávnej minulosti vieme, že bol zvrchu tlak, aby sa zvýšil podiel alkoholu v pohonných hmotách (benzíne). Teraz sa zistilo, že toto opatrenie vôbec nie je také ekologické, ako sa tvrdilo. Pomaly, potichu sa cúva.

Opakujem, tému Lunacek som vzal ako príklad toho, čo uvádzajú niektorí kandidujúci do parlamentu ako stratu svojbytnosti.

Kto bude ďalší, bude to Slovensko, budeme to my komu budú prikazovať?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

O nezávislosti Katalánska nerozhodne referendum, ale ochota použiť násilie

Katalánsky boj za nezávislosť nebol nikdy násilný.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.


Už ste čítali?