Ty si rasista!

Autor: Stanislav Trnovec | 15.1.2014 o 20:17 | (upravené 15.1.2014 o 21:41) Karma článku: 10,01 | Prečítané:  1275x

Dnes na námestí pred katedrálou v Štrasburgu som kráčal pomaly, lebo chcel som vychutnať genius loci starobylého mesta. V tomto stave ma nemecky oslovil hádam zo dvojmetrový černoch. Najprv som si neuvedomil, že som mal očakávať francúzštinu. Z rozhovoru vyplynulo, že je zo Zambie. Či ozaj, to neviem. Pýtal sa ma, či by som ho nezviezol na druhú stranu (rozumej do Nemecka z Francúzska). Samozrejme zámienka.

Autor spolu s priateľmi zo Zambie, vpravo primátor LusakyAutor spolu s priateľmi zo Zambie, vpravo primátor LusakyST

 

Zámienku na nadviazanie hovoru využívajú všetci, ktorí chcú získať pozornosť a potom vás obdarujú niečím, čo v skutočnosti nemá cenu, ale potom zistia, že sa nevedia dostať domov, alebo sú hladní, alebo čo ja viem čo. Takto posedávajú v priestoroch priestorov svetovej výstavy na Plaza de Espaňa v Sevile Cigánky držiac v ruke vetvičky ihličňanu a potom prorokujú za 30, či 60, ale aj 90€. Stačí sa len zastaviť, a dozviete sa, ako sa budete mať o 30 rokov, hoci už máte 60.

Alebo na Slovensku odstavená Dácia na boku cesty, ktorá nemá benzín a okolo nej je zopár ľudí, ktorí vám ochotne prepustia krásny prsteň zo žltého kovu za pár euro, len chudáci, aby sa mohli kúpiť benzín. Patria sem aj Marokánci v Bruseli, z ktorých sú naraz fanúšikovia futbalu a predvedú vám driblovanie tak verne, že ani nezbadáte, kedy vám zmizla peňaženka.

Poučený skúsenosťami som odmietol si vziať krásnu koženú peňaženku pre moju manželku, samozrejme ako dar. Potom sa stalo to, čo som ozaj nečakal - černoch sa hrozne rozhneval, a začal na mňa hlasno naliehať, že som rasista, keď nechcem prijať dar. Neprijal som. Pred tým som na letisku nepodporil hluché, ktoré očividne rozumeli, keď som hovoril.

Mám priateľov v Zambii. Poznám primátora Lusaky. Ozaj neviem, asi som rasista.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál nesúhlasí s postojmi Sulíka.

DOMOV

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej viala v pozadí slovenská vlajka.


Už ste čítali?