Pani s ceduľkou

Autor: Stanislav Trnovec | 26.10.2013 o 11:59 | Karma článku: 7,61 | Prečítané:  707x

Mal som pred odletom hodinku času, čakal som. Na lavičke, kde sedela pani okolo štyridsiatky bolo voľné miesto. Medzi nami sedel mladík, hoci to bolo vyhradené miesto pre starých a postihnutých. Také, akurát pre mňa.

Po chvíli, keď mládenec odišiel, pani sa na mňa usmiala a vytiahla z tašky ceduľku a mi ju podala. Krásnym rukopisom, aj keď veľmi zvláštnym, bolo tam napísané po anglicky asi toto:

Neviem po anglicky, viem len po filipínsky a trochu po čínsky. Potrebujem letieť do Amsterdamu, ďalej bolo číslo letu. Môžete mi pomôcť?

Dali sme sa do reči. Ako? Ako dvaja, ktorí si nerozumejú, ale chcú sa rozumieť. Začala ona, vytiahla telefón a v ňom mi ukázala dámu, jej sestru žijúcu v Holandsku, za ktorou cestovala. Nasledovali jej tri deti. Muža nespomínala, a ja som nevedel ako sa spýtať, alebo či sa vôbec mám spýtať.

 

 

Náhoda je veľmi zaujímavá a sa s nami hrá. Deň pred tým som obedoval s tromi Filipínčanmi. Mnohodetnými. Dohodli sme sa, že budeme udržiavať kontakt, ktorý posuniem do Európskej konfederácie mnohodetných rodín. Možno sa stretneme o rok v Moskve na celosvetovom kongrese, ktorý tento raz si vybral za tému mnohodetnosť. Budúci rok je Medzinárodný rok rodiny vyhlásený OSN. IYF 2014

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

KOMENTÁRE

Každý astronóm a tvorca nových liekov im pripomína, aké sú nuly

Namiesto cesty ľudstva na Mars, rozprávajú blázni o malom človeku.


Už ste čítali?