Potrat je výsledkom kultúry odhadzovania

Autor: Stanislav Trnovec | 24.9.2013 o 21:43 | Karma článku: 12,65 | Prečítané:  1009x

Keď sledujem príspevky, tak ma zaráža nie len to, čo pripisujú LGBT komunite, ale aj katolíckej cirkvi. Naviac cirkev sa skladá z hriešnikov, hľadajúcich cestu. Preto cirkev musí prinášať nasledovania hodné ideály. Že prax je často iná, to nech si riešia samotní jej členovia.   Preto v záujme pravdy prinášam vyjadrenie hlavy cirkvi, samotného pápeža Františka na horúcu tému.

Minulý piatok sa stretol pápež František s niekoľkými gynekológmi a ich rodinami. Debatovalo sa aj o otázke umelých potratov, téme, ktorou sa zaoberal počas dlhého rozhovoru uverejneného v "Civilta Cattolica", v ktorom požadoval o láskavé prijatie žien, ktoré podstúpili potrat a ľutujúce tento čin. Hovoril o dnes dominujúcej kultúre odhadzovania.

Pápež František hovorí, že každé dieťa, ktoré bolo nespravodlivo odsúdené na potrat, nesie tvár Boha a skôr, než sa narodí, zažíva skúsenosť odmietnutia sveta. V tomto súvise spomenul aj starších ľudí, ktorých v tejto spoločnosti môže očakávať rovnaký osud eutanázie.

Pápež oslovil lekárov sa žiadosťou, aby sa postavili proti rozšírenej mentalite zbytočného, kultúre odhadzovania. Kultúre odhadzovania, ktorá ovplyvňuje mnoho ľudí. Táto kultúra má vysokú cenu, pokračoval pápež František, pretože požaduje správať sa nehumánne, a to najmä voči tým, ktorí sú fyzicky alebo sociálne najslabší.

Snaha lekára musí vždy byť ochrana života. Podporil gynekológov, aby boli propagátormi kultúry za život. Povedal: „Cirkev sa obracia na všetkých pracovníkov zdravotnej starostlivosti, najmä na gynekológov, aby spolupracovali pri vzniku nových ľudských životov.“ Vaša práca je zvláštne a jedinečné povolanie a poslanie, zjednocujúce štúdium, vedomosti a humanitu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?