Košice, európske hlavné mesto nekultúry?

Autor: Stanislav Trnovec | 22.9.2013 o 20:49 | (upravené 22.9.2013 o 23:59) Karma článku: 16,30 | Prečítané:  3655x

Dnes sa konal Národný pochod za život. Embargo na informácie v médiách platilo dnes asi do 16:00. Asi preto, lebo v Košiciach sa zišlo vyše 70 000 ľudí (podľa zdrojov z médií). Vravia, že najviac od návštevy pápeža na Slovensku 1995.   Košice, európske hlavné mesto kultúry neuviedlo ani len zmienku o tejto udalosti.

Košice, európske hlavné mesto kultúry ešte vlani na jeseň vyzvali začleniť organizátori Národného pochodu do programu do oficiálneho programu.

Organizátori národného pochodu boli odmietnutí.

Keď dnes poobede prestalo platiť všeobecné informačné embargo, úradníci Košíc, európskeho hlavného mesta kultúry mali asi voľno. Odkaz, alebo informácia na oficiálnej stránke http://www.kosice2013.sk neexistuje.

 

Košice sa zaradili na jednej strane medzi mestá, ktoré ukázali svetu jasný odkaz, ale aj jeho vedenie dalo na vedomie, že nemá záujem o vlastných občanov. Veľmi jasné posolstvá.

Doplnok

Veľa diskutérov začína točiť o peniazoch. Odporúčam im, aby to nerobili. Pochod nie je podporovaný štátom, ale ľudia si to platia sami, alebo sa našli donori, ktorí pomáhajú tým, ktorí na to nemajú.

Podľa údajov organizátorov Pride pochodu v Bratislave majú rozpočet niekoľko tisíc €. Kto a ako sa financovala účasť zahraničných, často prominentných osôb, to nechám otvorené. Na projekty zaoberajúce sa tzv. ľudskými právami, ale zamerané na menšinovú skupinu (prosím, nie som proti akýmkoľvek mešinám) bolo minulý rok podľa niektorých zdrojov, ktoré spočítali oficiálne údaje, poskytnutých približne 400 000 €. Nekontroloval som tento údaj, preto som ho pôvodne neuvádzal, naviac nesúvisí s ignorovaním 70 000 občanov Slovenska, prípadne EÚ v roku Európskeho občianstva.

Diskutujúcich preto prosím, aby sa držali témy. Témou je embargo, diskriminácia občanov neuznávaním ich právo na náboženské prejavy a kultúru. Kultúru hovoriacu o práve na život až po prirodzenú smrť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

O nezávislosti Katalánska nerozhodne referendum, ale ochota použiť násilie

Katalánsky boj za nezávislosť nebol nikdy násilný.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.


Už ste čítali?