Prosba, ktorou som oslovil pána ministra Lajčáka

Autor: Stanislav Trnovec | 18.9.2013 o 22:47 | (upravené 18.9.2013 o 23:08) Karma článku: 11,46 | Prečítané:  1008x

Ako je známe, pán minister sa sťažoval na viacerých miestach, že ho ľudia zahŕňajú mailami, listami s vyhrážkami. Veríme to, lebo nás odmietajú len za to, že sme sa rozhodli pripomenúť kritický stav na Slovensku Národným pochodom za život, ktorý sa má uskutočniť tento víkend. Preto som prosil pána ministra o intervenciu v náš prospech. Táto udalosť nie je uvedená na oficiálnej stránke Európskeho hlavného mesta kultúry Košíc. EHMK odpovedalo, že pochod nemá nič s kultúrou. Im je jedno, že to bude jedna z najväčších udalostí roka. Asi tu máme novú verziu kulturkapfu známeho z Nemecka, alebo Číny?

Z listu Klubu mnohodetných rodín vyberám:

Aby som bol konkrétny, našej organizácii, Klubu mnohodetných rodín sa ponúkla možnosť prezentovať sa ako spoluorganizátor Národného pochodu za život, ktorý sa uskutoční 22. septembra 2013 v Košiciach. Ponuku sme prijali, lebo združujeme rodiny, ktoré berú vážne ochranu života (dokazujeme to svojím počínaním, predsa sme mnohodetní) a ctíme si Listinu základných práv a slobôd a na ňu nadväzujúcu Ústavu Slovenskej republiky, ktorú asi ako jediná MVO priamo citujeme v našich stanovách. Podotýkam, že sme nezávislá organizácia, podobne ako všetky partnerské organizácie v zahraničí, ktoré sú združené v ELFAC, Európskej Konfederácii Mnohodetných Rodín so sídlom v Španielsku.

Hlavní organizátori Národného pochodu v Košiciach http://pochodzazivot.sk/ požiadali organizátorov EHK ešte koncom minulého roku, aby pojali Národný pochod do programu EHK a aspoň umiestnili informácie na web stránke http://www.kosice2013.sk. Požiadavku organizátori EHK odmietli, že nemá nič spoločné s kultúrou. Je zarážajúce, že mesto Košice, ktoré bolo ako prvé na Slovensku ocenené prestížnym titulom Európske hlavné mesto kultúry, nemá záujem propagovať akciu, na ktorej sa očakáva niekoľkotisícová účasť a jej súčasťou je rozsiahly kultúrny program. Dobrovoľne odmieta príležitosť sa podieľať na jednej z najväčších akcií roka.

 

Považujeme to za prejav nedostatku kultúry a neúcty voči vlastným obyvateľom. Vzhľadom na charakter akcie je to najväčšia diskrimináciu za posledné roky. Preto Vás prosíme o podporu a ochranu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?