Nemajú narodeniny

Autor: Stanislav Trnovec | 14.9.2013 o 1:13 | (upravené 14.9.2013 o 9:45) Karma článku: 11,77 | Prečítané:  877x

Národný deň spomienky na nenarodené deti Strata dieťaťa je vždy veľmi smutná.  Strata dieťaťa rukami lekára je hrozná a otriasajúca. To nám pripomína 14.september. Pred 25 rokmi v Milwaukee, Wisconsine pochovali mnoho sto telíčok

Národný deň spomienky na potratené deti sa uskutoční v USA dnes, v sobotu 14.spetembra 2013 pochodom na miesta pochovania nenarodených detí. Uctia sa nenarodení pri hroboch, kde sú pochovaní.

Je to prvýkrát v histórii legalizácie potratov, že sa vykoná celoštátna spomienka a očakáva sa účasť tisícov ľudí z celej krajiny od brehu Atlantiku až po Tichý oceán.

Spomienka sa uskutoční na 25 miestach, kde boli pochované usmrtené plody. Mnoho z nich sa získalo z odpadkových košov kliník vykonávajúcich potraty alebo patologických laboratórií, kam sa odoslali telíčka nenarodených. Do niektorých hrobov pochovali stovky tiel.

Eric Scheidler uviedol: Je to príležitosť si uvedomiť , že hrob pre nenarodené obete potratov uvádza len dátum pochovania. Nemajú narodeniny, pretože sa im nedovolilo sa narodiť. Nemôžeme uviesť dátum úmrtia, pretože tí , ktorí ich zabili, zlikvidovali telá ako smeti. Ale oni nie sú odpadkami pre nás, sú to naši bratia a sestry. To je dôvod , prečo sme ich pochovali, prejav smútku nad ich hrobami je našim svedectvom o ich humanite.

Poznámky:

Toto je stav, ktorý je v USA. Na Slovensku nie je prípustný takýto postup.

Spomienka neposudzuje a neodsudzuje nikoho, len pripomína, že akákoľvek strata dieťaťa je zlá, veľmi zlá. A s tým súhlasí ozaj každý.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

O nezávislosti Katalánska nerozhodne referendum, ale ochota použiť násilie

Katalánsky boj za nezávislosť nebol nikdy násilný.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.


Už ste čítali?