Nemajú narodeniny

Autor: Stanislav Trnovec | 14.9.2013 o 1:13 | (upravené 14.9.2013 o 9:45) Karma článku: 11,77 | Prečítané:  875x

Národný deň spomienky na nenarodené deti Strata dieťaťa je vždy veľmi smutná.  Strata dieťaťa rukami lekára je hrozná a otriasajúca. To nám pripomína 14.september. Pred 25 rokmi v Milwaukee, Wisconsine pochovali mnoho sto telíčok

Národný deň spomienky na potratené deti sa uskutoční v USA dnes, v sobotu 14.spetembra 2013 pochodom na miesta pochovania nenarodených detí. Uctia sa nenarodení pri hroboch, kde sú pochovaní.

Je to prvýkrát v histórii legalizácie potratov, že sa vykoná celoštátna spomienka a očakáva sa účasť tisícov ľudí z celej krajiny od brehu Atlantiku až po Tichý oceán.

Spomienka sa uskutoční na 25 miestach, kde boli pochované usmrtené plody. Mnoho z nich sa získalo z odpadkových košov kliník vykonávajúcich potraty alebo patologických laboratórií, kam sa odoslali telíčka nenarodených. Do niektorých hrobov pochovali stovky tiel.

Eric Scheidler uviedol: Je to príležitosť si uvedomiť , že hrob pre nenarodené obete potratov uvádza len dátum pochovania. Nemajú narodeniny, pretože sa im nedovolilo sa narodiť. Nemôžeme uviesť dátum úmrtia, pretože tí , ktorí ich zabili, zlikvidovali telá ako smeti. Ale oni nie sú odpadkami pre nás, sú to naši bratia a sestry. To je dôvod , prečo sme ich pochovali, prejav smútku nad ich hrobami je našim svedectvom o ich humanite.

Poznámky:

Toto je stav, ktorý je v USA. Na Slovensku nie je prípustný takýto postup.

Spomienka neposudzuje a neodsudzuje nikoho, len pripomína, že akákoľvek strata dieťaťa je zlá, veľmi zlá. A s tým súhlasí ozaj každý.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?