Rebrík

Autor: Stanislav Trnovec | 8.9.2013 o 3:14 | (upravené 8.9.2013 o 3:31) Karma článku: 6,95 | Prečítané:  370x

Rebrík, taký obyčajný, zo sedem, či osem špriciel, akurát na pôjd.  Šteblík sa zlomil, aj druhý nad ním, tak som sa vybral doniesť liesku na nové priečky.

Keď som dorábal druhú špricľu, tak prišiel báčik od susedov. Vtedy sme boli ešte všetci susedia. Starký, mohol mať dobre cez osemdesiat, v ústach v jednom kútiku fajku, druhým hovoril. Vraví mi: Stano, ľaľa ty si si nedoniesol dobrú liesku, ty si ju odtiaľ (odťal) hen naproti. Tam rastú len na kúrenie. Mal si ísť, ľaľa hen do Hanuškovej, tam rastú dobrie. Múdrosť starých.

 

O niekoľko rokov, báčik sa už na nás pozeral zhora, mi priatelia vravia: Dobre bolo, len drevo si nemal pripravené. Našli sme tam starý rebrík, popílili sme ho. Len čo to máš za pec, ani dvierka nemajú, vždy sme museli zodvihnúť platňu, keď sme chceli priložiť. Nuž čo, pomyslel som si, mestské deti, nafta vtedy stála 90 halierov.

 

P.S. Venujem Rebríkovi, ktorý má 20. ročné jubileum. Prehlasujem, že s týmto rebríkom nemá nič spoločné, lebo príhoda sa udiala, keď Rebrík bol ešte malý chlapec.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

O nezávislosti Katalánska nerozhodne referendum, ale ochota použiť násilie

Katalánsky boj za nezávislosť nebol nikdy násilný.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.


Už ste čítali?