Na radnici v meste na Dunaji už veje dúhová zástava

Autor: Stanislav Trnovec | 22.8.2013 o 21:38 | (upravené 22.8.2013 o 22:03) Karma článku: 10,89 | Prečítané:  1040x

Pravda zverejnila včera článok: Dúhovému pochodu bude konkurovať akcia kresťanov, autorka Zlatica Beňová. Nepíšem proti pochodu. Ten sa bude tak či tak konať. Aj jeden, aj druhý, aj Dúhový, aj Pochod za život, obidva na opačnom konci republiky. Teda keď nepríde k fyzickým stretom, tak verejnosť už teraz budeme kŕmiť kadečím, len aby prichádzalo k nim, veselo sa už teraz umelo fabrikujú. Ako príklad nám poslúži práve včerajší článok.

Mesto Ulm na Dunaji s radnicou na ktorej veje dúhová zástava z augusta tohto roku. Poriadkový policajt opretý o zábranyMesto Ulm na Dunaji s radnicou na ktorej veje dúhová zástava z augusta tohto roku. Poriadkový policajt opretý o zábranyST

O čo vlastne ide. Predsa o peniaze. Každý z nás je citlivý na peniace. Najmä, keď sú to jeho peniaze.

Bez ohľadu na to, či sme „inakí“, alebo len „iní“ (chvalabohu nie sme rovnakí, teda každý z nás je originál, to by tu nebolo vôbec veselé!), každý z nás by mal byť informovaný korektne, správne, pravdivo. Najviac škodia takí, ktorí v návale nadšenia to argumentáciou preháňajú, až to vedie k absurdnostiam. Teda kedy konečne o peniazoch?

Pochod za život na Slovensku vôbec nie je prvý. V minulosti ich bolo viacero, len aby som spomenul pre osvieženie pamäti pochod v Bratislave v roku 2006 pri príležitosti existencie 50 rokov zákona povoľujúceho umelé potraty (zabíjanie plodu v tele matky), ktorý sa niesol v duchu odprosenia za to, že na Slovensku sme za toto obdobie neumožnili žiť 1/3 národa. Niekoľko rokov skupina z Lendaku organizuje takéto cesty už aj naprieč celou Európou, tento rok sa zastavili aj pred Európskym parlamentom, obľúbeným miestom protestov (aj ja som tam už viackrát sa zúčastnil protestov, napr. organizovaných Európskou sieťou proti chudobe, alebo inými organizáciami).

Pride pochod v Bratislave už bude 4. v poradí. Ak tvrdia organizátori, že náklady budú u nich 10 x nižšie ako u „konkurenčného pochodu“, ako nazývajú Pochod za život, tak chcem upozorniť, že vlani Pride pochod chránilo 820 osôb, policajtov zo širokého okolia Bratislavy, z toho veľa ťažkoodencov a špeciálnej techniky. Každému súdnemu človekovi je na prvý pohľad jasné, že náklady deklarované organizátormi sú v inom svetle.

Teraz konečne o peniazoch. Náklady na ochranu Pochodov za život sú nulové, lebo takúto ochranu ani teraz, ani v minulosti ani nežiadali ani nedostali. Náklady policajnú ochranu za minuloročný Pride pochod síce išli z réžie, ale práve preto sme ich zaplatili všetci. Teda rovnako ja, ako hocikto z nás. Verejná zbierka sa nazýva daňový odvod.

 

Je škoda, že občas niektorý kolega z novinárskej obce nie je objektívny. Najvyšším cieľom je čítanosť. Pre tento cieľ volí argumenty, ktorými poškodzuje. Tento raz hrubo poškodil a zasiahol skupinu, ktorá sa cíti ako diskriminovaná, ale schopná sa brániť. Riziko je, že na budúce zasiahne niekoho, kto nie je schopný obrany.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?