Ďakujem Vám pán poslanec Hlina a zároveň sa ospravedlňujem

Autor: Stanislav Trnovec | 27.3.2013 o 20:18 | (upravené 27.3.2013 o 23:00) Karma článku: 7,26 | Prečítané:  1067x

Nepredpokladal som, že pán poslanec budete tak múdry, že stiahnete svoj návrh novely zákona nevyplácať podporu pri narodení druhého a tretieho dieťaťa. Preto sa Vám ospravedlňujem, že som Vás podcenil. Napriek tomu som si pripravil pre Vás a podobne zmýšľajúcich malý graf. Vo Vašich odôvodneniach cítiť čosi rasistické. Samovražedne rasistické, lebo je to namierené voči väčšine. Pán poslanec, toto je tu už dlho, dlho počúvam stále ten istý argument, však by sme tým podporili ....

 

Predložili ste návrh novely zákona č. 235/1998 Z. z. o príspevku pri narodení dieťaťa, o príspevku rodičom, ktorým sa súčasne narodili tri deti alebo viac detí alebo ktorým sa v priebehu dvoch rokov opakovane narodili dvojčatá a ktorým sa ruší poskytovanie príplatku k príspevku pri narodení druhého a tretieho dieťaťa. Píšete, že cieľom navrhovanej úpravy je snaha zamedziť zneužívaniu príplatku k príspevku pri narodení prvého, druhého a tretieho dieťaťa.

Predložili ste návrh bez analýzy dopadov. Nedali ste si námahu zistiť, koľkých ľudí sa to dotkne.

Pôrodnosť na Slovensku je hlboko pod záchovnou hodnotou. Preto treba podporiť rozhodnutie mať dieťa u ľudí, u ktorých rozhodnutie mať dieťa je rozhodnutím pre chudobu. Dieťa nie je na zárobok, ako to tvrdíte vy. Takých detí je ale väčšina.

Vychádzam z údajov Štatistického úradu. Odzrkadľuje sa v nich vplyv krízy v tom, že nezamestnaná žena sa rozhoduje pre dieťa, ktoré pre ňu znamená príležitosť naplnenia túžby mať dieťa. Eurostat uvádza, že ženy (páry) si želajú mať väčší počet detí až o 2,5 dieťaťa, ako reálne majú. Teda toto nie je moje zbožné želanie, ani to, čo sa babe chcelo, to sa jej prisnilo.

Ak to vážne myslíte zo slovenskou rodinnou politikou, tak nás podporíte a nám prispejete 2%. My v Klube mnohodetných rodín bránime zodpovedných rodičov a rodiny pred tým, aby boli predmetom sociálnej politiky. Rodinná politika rieši rozvoj, sociálna krízové stavy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

O nezávislosti Katalánska nerozhodne referendum, ale ochota použiť násilie

Katalánsky boj za nezávislosť nebol nikdy násilný.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.


Už ste čítali?