Prečo má Bratislava toľko výtlkov?

Autor: Stanislav Trnovec | 22.3.2013 o 14:07 | (upravené 22.3.2013 o 14:21) Karma článku: 6,57 | Prečítané:  668x

Aj ja som nahnevaný, keď som jednu jamu obchádzal a do dvoch iných spadol. Preto som bol zvedavý, ako to v Bratislave funguje. Napísal som žiadosť podľa zákona a odpoveď zverejňujem.  Bratislava vlani iba raz reklamovala zle urobenú prácu!

Načo komentovať to, čo nepotrebuje komentár.

Len upozornenie pre našich poslancov: tvrdenie, že niet peňazí nás neoprávňuje k tomu, aby sme robili šlendriánsku prácu.

Tu je prepis najdôležitejších častí listu:

 

V roku 2012 nebola uplatnená žiadna reklamácia na vykonaných výtlkov. Reklamácia bola uplatnená iba na Račianskej ul. smer do mesta pri Mladej garde na výškovú úpravu ul. vpustu a opravu povrchu . Túto reklamáciu realizoval zhotoviteľ na vlastné náklady.

K otázke dodržiavania technologických postupov chcem podotknúť, že zvýšené množstvo výtlkov hlavne v zimnom období je zabezpečované vyspravovaním netechnologickým spôsobom (v tomto období sú odstavené obaľovacie súpravy zhotoviteľov pre zabezpečenie údržby a nie sú vyrábané teplé obaľované bitúmenové zmesi), aby v minimálnej miere bola zabezpečená premávka a aby nedochádzalo k ohrozovaniu zdravia a nedochádzalo k škodám na majetku účastníkov premávky. Po zimnom období za vhodných klimatických podmienok sú výtlky vyspravované technologickým spôsobom. Väčšina komunikácií má po svojej životnosti, mnohé z nich nevyhovujú konštrukčným zložením, ako aj dopravnému zaťaženiu.

Opravy povrchov komunikácií v rámci prác bežnej údržby na miestnych komunikáciách I. a II. triedy, ako aj prejazdných úsekov ciest I., II. a III. triedy zabezpečuje správca komunikácií, ktorým je Hlavné mesto SR Bratislava, oddelenie cestného hospodárstva - referát správy a údržby pozemných komunikácií (RSUPK). Kontrolnú činnosť počas realizácie prác zabezpečujú jednotliví správcovia komunikácií po jednotlivých okresoch a vedúci referátu

S pozdravom

 

Ing. Janka Mešťaníková vedúca oddelenia

 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

DOMOV

Kaliňák nepovažuje sotenie ženy za podstatné, nová ombudsmanka to skúma

Policajný prezident Tibor Gašpar chce zlepšiť psychickú prípravu policajtov. Kamery sú ale v nedohľadne.

DOMOV

Kiska, Kaliňák či Matovič. Ako reagujú politici na návrh na rozpustenie ĽSNS

Smer pripomína Adolfa Hitlera, Most-híd hovorí o logickom kroku.


Už ste čítali?