Prečo má Bratislava toľko výtlkov?

Autor: Stanislav Trnovec | 22.3.2013 o 14:07 | (upravené 22.3.2013 o 14:21) Karma článku: 6,57 | Prečítané:  680x

Aj ja som nahnevaný, keď som jednu jamu obchádzal a do dvoch iných spadol. Preto som bol zvedavý, ako to v Bratislave funguje. Napísal som žiadosť podľa zákona a odpoveď zverejňujem.  Bratislava vlani iba raz reklamovala zle urobenú prácu!

Načo komentovať to, čo nepotrebuje komentár.

Len upozornenie pre našich poslancov: tvrdenie, že niet peňazí nás neoprávňuje k tomu, aby sme robili šlendriánsku prácu.

Tu je prepis najdôležitejších častí listu:

 

V roku 2012 nebola uplatnená žiadna reklamácia na vykonaných výtlkov. Reklamácia bola uplatnená iba na Račianskej ul. smer do mesta pri Mladej garde na výškovú úpravu ul. vpustu a opravu povrchu . Túto reklamáciu realizoval zhotoviteľ na vlastné náklady.

K otázke dodržiavania technologických postupov chcem podotknúť, že zvýšené množstvo výtlkov hlavne v zimnom období je zabezpečované vyspravovaním netechnologickým spôsobom (v tomto období sú odstavené obaľovacie súpravy zhotoviteľov pre zabezpečenie údržby a nie sú vyrábané teplé obaľované bitúmenové zmesi), aby v minimálnej miere bola zabezpečená premávka a aby nedochádzalo k ohrozovaniu zdravia a nedochádzalo k škodám na majetku účastníkov premávky. Po zimnom období za vhodných klimatických podmienok sú výtlky vyspravované technologickým spôsobom. Väčšina komunikácií má po svojej životnosti, mnohé z nich nevyhovujú konštrukčným zložením, ako aj dopravnému zaťaženiu.

Opravy povrchov komunikácií v rámci prác bežnej údržby na miestnych komunikáciách I. a II. triedy, ako aj prejazdných úsekov ciest I., II. a III. triedy zabezpečuje správca komunikácií, ktorým je Hlavné mesto SR Bratislava, oddelenie cestného hospodárstva - referát správy a údržby pozemných komunikácií (RSUPK). Kontrolnú činnosť počas realizácie prác zabezpečujú jednotliví správcovia komunikácií po jednotlivých okresoch a vedúci referátu

S pozdravom

 

Ing. Janka Mešťaníková vedúca oddelenia

 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

O nezávislosti Katalánska nerozhodne referendum, ale ochota použiť násilie

Katalánsky boj za nezávislosť nebol nikdy násilný.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.


Už ste čítali?