A prečo nie?

Autor: Stanislav Trnovec | 15.1.2013 o 8:24 | (upravené 15.1.2013 o 12:24) Karma článku: 8,93 | Prečítané:  513x

Už sa dosť napočúvali akí sú nemoderní. Nechcú sa učiť new speak ako rodič č. 1 a rodič č. 2. Chcú byť otcom a matkou a spolu vychovávať deti. Toto doterajšie právo Francúzov im malo byť odňaté novým manželstvom pre každého. Manželstvom, ktoré chce mať napríklad dve mamy, či dvoch otcov. Reakcia Francúzov bola rýchla a jasná. Tu je niekoľko záberov, čo mi poslali priatelia.

 

Film – Demonštrácia, ako ju bolo vidieť z Eiffelovky o 16.55: https://www.youtube.com/embed/rafbNjSpytA a ľudia prechádzajúci okolo železničnej Montparnasse: http://www.youtube.com/watch?v=ozjsyvc8eRE&sns=em

Videl som diskusie, ktoré sa venovali otázke, koľko bolo v Paríži účastníkov. Videl som diskusie vedené o tom, čo si kto dovoľuje. Viedli ich väčšinou  „tolerantní“, ktorí požadujú toleranciu len pre seba, ale pokiaľ ju vedú voči iným, tak používajú všelijaké argumenty. Vedeckosť svetonázoru sme tu mali a vieme, ako to bolo s ich vedeckosťou. Preto prosím o toleranciu v diskusii, ak vôbec nejaká bude.

Dôležité je to, že stretnutia 13.januára 2013 sa zúčastnili bežní ľudia z ulíc. Demonštrácie sa zúčastnilo 5000 volených reprezentantov (poslancov, starostov a pod.) a niekoľko stotisíc ľudí. Dole klobúk pred francúzskou tradíciou nenechať si brať svoje práva.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

O nezávislosti Katalánska nerozhodne referendum, ale ochota použiť násilie

Katalánsky boj za nezávislosť nebol nikdy násilný.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.


Už ste čítali?