A prečo nie?

Autor: Stanislav Trnovec | 15.1.2013 o 8:24 | (upravené 15.1.2013 o 12:24) Karma článku: 8,93 | Prečítané:  506x

Už sa dosť napočúvali akí sú nemoderní. Nechcú sa učiť new speak ako rodič č. 1 a rodič č. 2. Chcú byť otcom a matkou a spolu vychovávať deti. Toto doterajšie právo Francúzov im malo byť odňaté novým manželstvom pre každého. Manželstvom, ktoré chce mať napríklad dve mamy, či dvoch otcov. Reakcia Francúzov bola rýchla a jasná. Tu je niekoľko záberov, čo mi poslali priatelia.

 

Film – Demonštrácia, ako ju bolo vidieť z Eiffelovky o 16.55: https://www.youtube.com/embed/rafbNjSpytA a ľudia prechádzajúci okolo železničnej Montparnasse: http://www.youtube.com/watch?v=ozjsyvc8eRE&sns=em

Videl som diskusie, ktoré sa venovali otázke, koľko bolo v Paríži účastníkov. Videl som diskusie vedené o tom, čo si kto dovoľuje. Viedli ich väčšinou  „tolerantní“, ktorí požadujú toleranciu len pre seba, ale pokiaľ ju vedú voči iným, tak používajú všelijaké argumenty. Vedeckosť svetonázoru sme tu mali a vieme, ako to bolo s ich vedeckosťou. Preto prosím o toleranciu v diskusii, ak vôbec nejaká bude.

Dôležité je to, že stretnutia 13.januára 2013 sa zúčastnili bežní ľudia z ulíc. Demonštrácie sa zúčastnilo 5000 volených reprezentantov (poslancov, starostov a pod.) a niekoľko stotisíc ľudí. Dole klobúk pred francúzskou tradíciou nenechať si brať svoje práva.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?