Poďakovanie

Autor: Stanislav Trnovec | 22.12.2012 o 6:41 | (upravené 22.12.2012 o 7:19) Karma článku: 17,01 | Prečítané:  715x

Viacerým priateľom a známym som v predvianočnom čase poslal pozdrav, že idem na dovolenku. Chválil som sa, že budem mať izbu s balkónom a výhľadom na jazero a celodennú penziu. Len jeden mi odpovedal, aby som mu napísal číslo izby, aby ma prišiel do nemocnice navštíviť.

Nemocnica je miestom, ktorému sa vyhýbame.

Myslím si, že väčšina z nás ležiacich, či chodiacich sa tešili, že môžu ísť domov na Vianoce. Teraz je tu tichšie. Iba starký, čo celú noc hundre a nedá ostatným spať, alebo starká, ktorá si pomýlila noc s dňom. Je tu ešte ujo bez nohy, ďalší je bezdomovec, ktorý tuším už išiel domov.

Nie je podstatné, že svetlo v sklade nesvieti, že mikrovlnka má dvere zalepené leukoplastom a tečie hrdzavá voda a cez víkend výťahy nefungovali a preto ľudia šlapali na 11. poschodie. Podstatné je, že sestry, lekári a lekárky, ošetrovatelia, a aj teta upratovačka sa snažili urobiť všetko, aby sme naše trampoty citili čo najmenej. Dokonca sme si aj stravu viacerí pochvaľovali.

Nemám možnosť ovplyvniť platy personálu, ale v mori nespokojnosti, nahánania sa za všakovakými pletkami, ktoré dáme svojim milovaným pod stromček, aby sme ukázali, že ich máme radi a "zmaterializovali" našu lásku, keď nám pre zhon nezostáva čas na pohľadenie, vypočutie a poláskanie pociťujem potrebu sa poďakovať.

Ďakujem za trpezlivosť, za láskavosť, za pokoj, ktorý šírili medzi nami. Ďakujem za protiklad toho, čo je vonku, pretože Vianoce sú sviatkami ticha a radosti a otvorenej náruče prijať toho, kto je odkázaný na pomoc, ktorého nám symbolizuje práve narodené dieťa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?