Poďakovanie

Autor: Stanislav Trnovec | 22.12.2012 o 6:41 | (upravené 22.12.2012 o 7:19) Karma článku: 17,01 | Prečítané:  716x

Viacerým priateľom a známym som v predvianočnom čase poslal pozdrav, že idem na dovolenku. Chválil som sa, že budem mať izbu s balkónom a výhľadom na jazero a celodennú penziu. Len jeden mi odpovedal, aby som mu napísal číslo izby, aby ma prišiel do nemocnice navštíviť.

Nemocnica je miestom, ktorému sa vyhýbame.

Myslím si, že väčšina z nás ležiacich, či chodiacich sa tešili, že môžu ísť domov na Vianoce. Teraz je tu tichšie. Iba starký, čo celú noc hundre a nedá ostatným spať, alebo starká, ktorá si pomýlila noc s dňom. Je tu ešte ujo bez nohy, ďalší je bezdomovec, ktorý tuším už išiel domov.

Nie je podstatné, že svetlo v sklade nesvieti, že mikrovlnka má dvere zalepené leukoplastom a tečie hrdzavá voda a cez víkend výťahy nefungovali a preto ľudia šlapali na 11. poschodie. Podstatné je, že sestry, lekári a lekárky, ošetrovatelia, a aj teta upratovačka sa snažili urobiť všetko, aby sme naše trampoty citili čo najmenej. Dokonca sme si aj stravu viacerí pochvaľovali.

Nemám možnosť ovplyvniť platy personálu, ale v mori nespokojnosti, nahánania sa za všakovakými pletkami, ktoré dáme svojim milovaným pod stromček, aby sme ukázali, že ich máme radi a "zmaterializovali" našu lásku, keď nám pre zhon nezostáva čas na pohľadenie, vypočutie a poláskanie pociťujem potrebu sa poďakovať.

Ďakujem za trpezlivosť, za láskavosť, za pokoj, ktorý šírili medzi nami. Ďakujem za protiklad toho, čo je vonku, pretože Vianoce sú sviatkami ticha a radosti a otvorenej náruče prijať toho, kto je odkázaný na pomoc, ktorého nám symbolizuje práve narodené dieťa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

O nezávislosti Katalánska nerozhodne referendum, ale ochota použiť násilie

Katalánsky boj za nezávislosť nebol nikdy násilný.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.


Už ste čítali?