Aj vy ste dostali pozvánku?

Autor: Stanislav Trnovec | 15.4.2011 o 16:14 | (upravené 15.4.2011 o 16:19) Karma článku: 5,15 | Prečítané:  938x

Keď som dostal pozvánku niekoľkokrát, veľmi som zvažoval, či reagovať, alebo nie. Zvyčajne sa takéto pozvánky hádžu do koša. Keď som sa pýtal tých, od ktorých som dostal túto pozvánku aj s letákom, (text radšej ani nebudem zverejňovať, lebo by to mohlo vyznieť ako skrytá podpora akcie) tak som sa začal stretať s rozpakmi. Tu je pozvánka (skrátená):

Občania za kresťanské hodnoty a tradície (OKHT) v spolupráci so Združením pre ochranu rodiny si vás dovoľujú pozvať na zhromaždenie za záchranu rodiny a zastavenie totality antihodnôt.


Zaoberám ta touto problematikou, či už rodinnou, sociálnou, ale aj diskrimináciou vrátane homofóbie ako spoločenského fenoménu mnoho rokov, alebo skôr desaťročí. Nemôžem teda mlčať.

· Prvý a základný argument, ktorý uvádzam, je, že proti zlu sa nebojuje. Boj plodí nový boj a preto celá záležitosť eskaluje. Toto je skúsenosť a v praxi sa tomu hovorí zub za zub. Prestávajú sa hľadať racionálne dôvody boja, dôležité je druhého poraziť.

· Zlo sa premáha. Bonum difusio sui - dobro má schopnosť prenikať. Pozitívna myšlienka je schopná poraziť svojou silou. Nie je treba tasiť meče. Za pár dní budeme čítať o odťatom uchu, to nám musí stačiť - lebo Kristus ho dal späť na miesto. Tak isto môže vyliečiť neduhy, ktoré kvária ľudstvo. Dostali sme preto rozum, aby sme uvažovali a hľadali dobro a ho aj reálne šírili. Ozaj prosíme o odpustenie za svoje hriechy a zanedbané dobro - pozor, nie za zlo vykonané inými!

Som presvedčený, že už ďalšie argumenty nie je treba.

Že rodiny sú ohrozené, to vieme. Vedia to aj tí, ktorí pred časom vyhlásili rok 1994 za rok rodiny. Preto 15. mája každý rok máme Deň rodiny. Vedia to aj tí, ktorí robia všetko pre to, aby rok 2014 bol v Európe rokom rodiny. Mám to šťastie byť v úzkom kruhu tých, ktorí prišli s touto myšlienkou a ju oficiálne predniesli minulý rok počas konferencie o rodine, ktorá sa konala z príležitosti belgického predsedníctva EÚ za prítomnosti princeznej Paoly.

Treba robiť niečo pozitívne pre rodiny, lebo sú ohrozené. Ohrozené sú predovšetkým zvnútra, nie z vonku. V rodinách nevenujeme dostatok času rozhovorom s deťmi a navzájom, stále čosi organizujeme, zháňame mysliac si, že to, čo predovšetkým potrebujú naše deti je materiálny blahobyt. Deti nás nestačia presviedčať o tom, že jednoduchá hračka s mojou prítomnosťou je im oveľa cennejšia, ako tá, čo stála mesačný príjem. Deti rastúce v silovom poli polárneho vzťahu rôznosti otca a matky sa deti učia hrať svoju životnú rolu. Deti majú vnímať dar sexuality ako puto, o ktorom nás už potom nemusí poúčať ulica.

Namiesto toho rodiny prestávajú mať deti. Stráca sa ochota obetovať, ale aj ochota sa zasadiť za to, že ľudský život má mať primerané a ľudsky dôstojné podmienky.

Leták nehovorí o vlastných problémoch v našich rodinách. O tých treba hovoriť. Hovoríte o ohavnostiach, ktoré Boh odsudzuje. Ale nie je to preto, aby sme my nepáchali?!

Hovoríte o kresťanských hodnotách, o hriechu druhých. Neprinášate nič, iba boj proti.

Križiacke ťaženie, ktoré nemá nič spoločné s Cirkvou.

Pýtal som sa na názor oficiálnych predstaviteľov Cirkvi. Rázne sa dištancovali od akcie.

Nezakrývate vaše vlastné problémy problémami iných, aby ste sa potom mohli vyhovoriť na ťažké časy?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?