Rodina kresťanov spája

Autor: Stanislav Trnovec | 12.11.2013 o 19:00 | (upravené 12.11.2013 o 19:21) Karma článku: 7,59 | Prečítané:  447x

Pápežská rada pre rodinu spoločne s Pápežskou radou na podporu jednoty kresťanov a Moskovský patriarchát organizuje ekumenický deň

V spolupráci s Pápežskou radou na podporu jednoty kresťanov a oddelenia pre vonkajšie vzťahy Moskovského patriarchátu Pápežská rada pre rodinu usporiada zajtra Ekumenický deň na tému pravoslávni a katolíci spoločne zarodinu.

Stretnutie otvorí predseda Rady arcibiskup Vincenzo Paglia, Hilarion , metropolita Vololamska, Paul Ferliga, psychoanalytik, Michail Želtova, profesor pastoračnej a duchovnej vedy v Moskve, Antonio Pitta , profesor novozákonnej exegézy na Pápežskej Lateránskej univerzite a Maksim Obuch, riaditeľ ruského pravoslávneho centra "La Vita".

Msgr . Vincenzo Paglia komentuje udalosť "Kresťanská rodina jednotne volá po podávaní svedectva o kráse rodiny, ktorú chce vyspievať gospelom. Pre kresťanov sa stalo naliehavým šíriť hodnotu zjednocovania, namiesto hľadania a zdôrazňovania rozdielov. Nie je to v mene teologického minimalizmu, ktorý zmazáva rozdiely, ale v záujme prehĺbenia a vzájomného obohacovania jedinej pravdy a poslaní, v ktorom sme povolaní nasledovať Ježišov príklad."

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?