Rebrík

Autor: Stanislav Trnovec | 8.9.2013 o 3:14 | (upravené 8.9.2013 o 3:31) Karma článku: 6,95 | Prečítané:  341x

Rebrík, taký obyčajný, zo sedem, či osem špriciel, akurát na pôjd.  Šteblík sa zlomil, aj druhý nad ním, tak som sa vybral doniesť liesku na nové priečky.

Keď som dorábal druhú špricľu, tak prišiel báčik od susedov. Vtedy sme boli ešte všetci susedia. Starký, mohol mať dobre cez osemdesiat, v ústach v jednom kútiku fajku, druhým hovoril. Vraví mi: Stano, ľaľa ty si si nedoniesol dobrú liesku, ty si ju odtiaľ (odťal) hen naproti. Tam rastú len na kúrenie. Mal si ísť, ľaľa hen do Hanuškovej, tam rastú dobrie. Múdrosť starých.

 

O niekoľko rokov, báčik sa už na nás pozeral zhora, mi priatelia vravia: Dobre bolo, len drevo si nemal pripravené. Našli sme tam starý rebrík, popílili sme ho. Len čo to máš za pec, ani dvierka nemajú, vždy sme museli zodvihnúť platňu, keď sme chceli priložiť. Nuž čo, pomyslel som si, mestské deti, nafta vtedy stála 90 halierov.

 

P.S. Venujem Rebríkovi, ktorý má 20. ročné jubileum. Prehlasujem, že s týmto rebríkom nemá nič spoločné, lebo príhoda sa udiala, keď Rebrík bol ešte malý chlapec.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?